ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ
ТВПУ ресторанного сервісу і торгівлі


1. Учні училища зобовязані відвідувати заняття, виконувати вимоги навчальних програм і системи контролю знань, умінь і навичок.

2. В училище учням слід приходити без запізнень, не пізніше, як за 5 хвилин до початку першого уроку теоретичного або виробничого навчання, загальноучилищної лінійки.

3. Зовнішній вигляд учня повинен бути охайним, забороняється у навчальних приміщеннях використовувати верхній одяг та головні убори. У дівчат не допускається занадто відвертий одяг, велика кількість прикрас (особливо дорогоцінних). Макіяж повинен бути легким, манікюр - непомітним. Учні повинні бути дисциплінованими, дотримуватись правил людського співжиття, не допускати дій, що суперечать загальноприйнятим нормам моралі.

4. Не можна приносити в училище і на його територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові петарди, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, наркотичні і інші засоби та отрути, а також токсичні речовини.

5. Забороняється без дозволу майстра в/н або адміністрації залишати училище та його територію в урочний час. У разі пропуску занять учень повинен у тригодинний термін повідомити майстра в/н про причину відсутності, а за довготривалої відсутності - пред'явити довідку від лікаря або записку від батьків (осіб, що їх заміщують) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин не дозволяється.

6. Учні зобовязані дотримуватись встановленого порядку роботи училища.

7. Прийшовши в училище, учень повинен принести з собою все необхідне для навчальних занять (зошити, підручники, тощо), спецодяг для виробничого навчання, а для уроків фізичного виховання - спортивну форму і змінне взуття. Не слід приносити в училище сторонні предмети, які не мають відношення до навчальної та суспільної роботи, а також заважають учневі здобувати знання (музичний плеєр, мобільний телефон, навушники, гральні карти, тощо).

8. При вході викладача, майстра в/н, працівника адміністрації училища, а також гостей в клас учні вітають його, встаючи з місця. Під час заняття учні зобов'язані уважно слухати пояснення викладачів і відповіді товаришів, не розмовляти і не займатися сторонніми справами, сідати тільки з дозволу викладача.

9. Учні повинні заходити в клас, майстерню, лабораторію лише з дозволу викладача, майстра виробничого навчання. Не можна заходити в клас, майстерню, лабораторію після дзвоника. Учень, який запізнився на урок, має отримати дозвіл, щоб бути присутнім на уроці. Щоб вийти з класу, лабораторії, майстерні під час занять також необхідно отримати дозвіл викладача чи майстра виробничого навчання. У кінці уроку учні встають тільки після того, як викладач скаже, що урок закінчено. Слід памятати, що дзвінок про закінчення уроку дається для педагога.

10. Забороняється під час уроків: жувати гумку, грати в ігри, слухати музику з наушниками, спати, а також робити все те, що може завадити роботі викладача або інших учнів, наприклад, відволікатися та відволікати інших учнів, розмовляти на інші теми, переходити з місця на місце, вигукувати, коментувати безпідставно викладача, насміхатися, тощо.

11. Якщо необхідно поставити питання викладачу або відповісти на його питання слід підняти руку та дочекатись дозволу говорити.

12. Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

13. Знаходячись в коридорах училища, необхідно поводити себе так, щоб не заважати іншим. Не можна бігати, штовхатись, кричати, розмахувати руками. Варто йти, притримуючись правої сторони. У дверях не намагатись у будь-якому випадку пройти першим. Пропусти вперед викладачів, майстрів та інших старших, навіть якщо вони вам незнайомі. Юнаки повинні пропустити спочатку дівчат. Не створювати штовханини на сходах та не бігати по них. Учням категорично заборонено провокувати словами та рухами агресивну поведінку, яка може призвести до бійки, травмування та правопорушень. Необхідно бути ввічливим зі своїми однолітками та педагогами. За умови виникнення конфліктної ситуації слід звертатися за допомогою до майстра в/н або представника адміністрації закладу.

14. Неприпустимі правопорушення з боку учнів училища (крадіжка, псування чужих речей, державного майна тощо).

15. Працюючи з інструментом, обладнанням, приладами, підручниками, наочними посібниками, учні повинні дотримуватися вказівок викладача або майстра виробничого навчання, а також дотримуватись правил техніки безпеки та охорони праці. У випадку виходу з ладу обладнання, інструментів, інвентаря, учень повинен одразу доповісти про це майстру, викладачу або представнику адміністрації.

16. Після закінчення занять потрібно навести порядок на своєму робочому місці. Під час перерви всі виходять з класу, майстерні, лабораторії, приміщення провітрюється. Чергові учні зобовязані в кінці занять прибрати клас.

17. У їдальні необхідно поводитися спокійно, не розмовляти голосно за столом. Коли є потреба комусь щось сказати, то зробити це слід пошепки, вживаючи ввічливі слова. Необхідно уважно та спокійно користуватися виделками, скляним посудом та іншими приборами в їдальні. Використовувати їх тільки за призначенням.

18. Не варто запізнюватись на масові заходи: збори, вечори і т.д. Потрібно своєчасно виконувати розпорядження осіб, відповідальних за їх проведення. Під час проведення заходу необхідно поводити себе так, щоб не заважати іншим.

19. На вулиці та в загальних місцях варто поводити себе гідно, не привертати до себе уваги оточуючих. Дотримуватись правил дорожнього руху.

20. Якщо під час культурних заходів в актовій залі довелось будь-кого потурбувати, варто вибачитись. Проходити на своє місце в ряду, повернувшись обличчям до тих глядачів, які вже сидять. Ніколи, ні з якого приводу не потрібно вступати у суперечки. Заходячи в актову залу, не варто поспішати сісти, так як завжди знайдуться люди старші, яким потрібно поступитись місцем. Якщо ж було багато вільних місць і ви сіли, необхідно спостерігати за тим, хто заходить, щоб не змусити стояти старшу людину. Варто бути уважними до оточуючих.

21. Учні училища під керівництвом майстра виробничого навчання та викладачів чергують у навчальному корпусі згідно складеного графіка.

22. Учні повинні дотримувати правил поведінки під час відвідування гуртків у позаурочний час.

Крім того строго забороняється:

23. Палити, вживати алкогольні та слабоалкогольні напої (в т.ч. «енергетичні») у приміщеннях та на території навчального закладу.

24. Застосовувати ненормативну лексику у спілкуванні.

25. Грати у азартні ігри (карти) під час навчального процесу;

26. Демонструвати прояви аморального способу життя, проявляти та провокувати на агресивну поведінку, принижувати гідність інших учнів.

27. Сидіти на підвіконнях при відчинених вікнах.

28. Псувати майно навчального закладу.

29. Здійснювати дії, що можуть бути небезпечними для життя і здоровя самого себе та інших учнів.

Дані Правила поведінки є загальнообовязковими для усіх учнів училища

За неналежне виконання і систематичне порушення Правил до учня застосовуються такі засоби впливу:

1. Попередження.

2. Особисті бесіди з учнем та його батьками (можуть проводитися директором училища, заступниками директора, майстром в/н, практичним психологом, на засіданнях Ради профілактики правопорушень).

3. Зобовязання відшкодування збитків.

4. Зобовязання публічного вибачення.

5. Догана (із занесенням даних у особову справу учня).

6. Відрахування з числа учнів училища.

Порядок накладання дисциплінарного стягнення, відрахування з навчального закладу встановлюється його Статутом, Правилами внутрішнього розпорядку та у відповідності до чинного законодавства України.


ПРАВИЛА обговорено на
педагогічній раді,
учнівських та батьківських зборах